Depeche Mode fanclub Ukraine
РУС  УКР

новости

Пейзаж змінюється: вокаліст гурту Depeche Mode про новий альбом «Spirit» - втомлений і роздратований світом

Пейзаж змінюється: вокаліст гурту Depeche Mode про новий альбом «Spirit» - втомлений і роздратований світом

Британські ікони синт-року Depeche Mode разом майже 40 років, за які вони випустили 13 студійних альбомів, очолювали чарти по обидва боки Атлантики, гастролювали незліченну кількість разів по всьому світу і стали достатньо впливовими і визнаними, щоб бути номінованими до «Зали рок-слави».

Але не зважаючи на усі ці досягнення, ми все-таки з упевненістю можемо сказати, що вони ніколи не робили нічого подібного «Spirit» раніше.

14-й альбом групи, який вийде у цю п'ятницю (17 березня) на Columbia Records, демонструє жваве висвітлення нинішньої політичної ситуації у безпрецедентно відвертій манері.

Титульний сингл «Where's the Revolution?» розкриває страх уряду і пригнічення громадського волевиявлення (Вони маніпулюють і залякують, терором і зброєю), на фоні саркастичного наспіву хору, який питає «Де ж революція? Та годі, люди, ви мене вбиваєте!». В той самий час, «The Worst Crime» нікого не щадить у своєму головному звинуваченні, і журить всіх: «Ми всі винні у державній зраді. Ніхто не сичить.» І ще відвертіше у «Fail» - виводить простий висновок «Ми облажалися!».

Незважаючи на те, що вони родом із Великої Британії, і головний сонграйтер Мартін Гор, і вокаліст Дейв Гаан, на даний момент проживають у Штатах. «Я прожив у Нью-Йорку 20 років, я прожив у Америці довше ніж у Англії» - пояснює Гаан. І виявляється, що політична ситуація в країні не тільки впливає на них, але й вони опосередковано беруть у ній участь.

У лютогу група побачила заголовки, яких вони навіть не могли собі уявити, коли Річард Спенсер, знаний білий націоналіст, пожартував, що Depeche Mode є «офіційним гуртом альтернативно правих» - екстримально незаконне привласнення музики Depeche Mode, зважаючи очевидні послання універсального співчуття, вираженого у таких піснях, як «People are People» і Condemnation».

Billboard зустрілися з Гааном в готелі на манхеттені, щоб обговорити новий вірулентний альбом гурту, роль музики у протестах у 2017, і чому співак все ж не думає про музику у політичному сенсі.

Отже, чи варто нам розпочати з питання про Річарда Спенсера, щоб закрити цю тему? Це очевидно, що він не виступає від вашого імені, але мені цікаво – чи часто траплялося з Depeche Mode, протягом років, так що ваша музика, або слова невірно тлумачили або виривали із контексту, і використовували з такою метою, що неможливо було навіть уявити?

О, так. Я хочу сказати, що цей хлопець вже отримав забагато реклами. Найнебезпечніше, в таких як Річард Спенсер, те що він курва і дуже освічена курва. Це найстрашніше. Я думаю, протягом років траплялося багато випадків, коли нашу творчість, наші образи або щось інше люди невірно тлумачили, не в змозі прочитати між рядків.

У будь-якому разі, те що ми робимо більше призначено для соціалістичного, робітничого класу, має промислово естетичне забарвлення, якщо бажаєте. Ми походимо звідти. Ми вихідці з муніципального району Ессексу в 30 хвилинах їзди від Лондону. Це насправді жахливе місце, куди вони всіх заперли, коли Лондон став перенаселений у 60-х.

Я гадаю, то була одна із тих фраз яку він бовкнув не подумавши. Але він не той тип людини, на відміну від Майло Яннопулоса, який очевидно є навіженим дурнем, який прагне привернути увагу. Я бачив Майло на Bill Maher і подумав: «Ого, він дійсно навіжений». Такі люди не становлять небезпеки для мене, але у нього є послідовники. Мені це не подобається, і абсолютно точно він не мав жодного права… Що ж, він має всі права. Він живе у вільній країні і може казати що хоче. Але, у той же час, це спичинило деякі незручності. Мені ніколи не телефонувало і не писало так багато людей, як з приводу цього питання – друзі звідси, і з міста, інші виконавці, які були шоковані і питали: «Що це таке?»

Коли ви бачите, як трапляється щось подібне, вам страшно? «О, Боже, люди дійсно повірили цьому чуваку і думають що це правда?»

Що ж, мій син Джиммі, якому 24, був трохи шокований… Він був одним із перших, хто сказав: «Ви маєте відповісти негайно». Тому що, як ми знаємо, нажаль, люди зпершу читають плітки і сприймають їх за правду. У наші дні це стає проблемою, оскульки тобі доводиться аналізувати що ти читаєш і звідки взялася інформація.

Я все ще читаю New York Times кожен день, а мій син підписався на Atlantic, тому що, як він каже, я маю також їх читати…

З іншого боку, я багато дивлюся телевізор і дивлюся багато новин, я буваю шокований досить часто, через те як легковажно розповсюджуються плітки.

Причина і слідство здається не зв’язані… Можна 30 хвилин подивитися «Bill O'Reilly» і це має якийсь сенс, і потім… я не знаю. На них велика відповідальність. Вони мають великий вплив. Зараз ми маємо президента, який мав би відповісти на багато з цих запитань. Це божевілля – світ в якому ми живемо просто зараз.

Це сама божевільна політична ситуація, яку ви пам’ятаєте у своему житті?

Не зовсім. Так само відбувалося божевілля, коли Маргарет Тетчер прийшла до влади. Для мене то був час, коли музика мала набаго то більше значення, ніж все що кажуть у школі. Тому, коли мені було  15, я пішов зі школи і поїхав у тур по країні вслід за The Clash і The Damned. Ось чим я займався із купкой друзів. Ми їздили по країні і зупинялися у містах, сподіваючись, що одна з груп, за якими ми слідували, виступатиме у ту ніч. The Clash, The Damned, Siouxsie і  the Banshees...

Ця музика зверталася до мене на рівні 14, 15-річної дитина, якій сказали у школі у буквальному сенсі, що ти порожне місце. Я пішов зі школи, точніше мене попросили піти і я пішов. І саме музика врятувала мені життя.

Чи відчуваєте ви що ситуація із музикою сьогодні нагадує вам ті часи?

Ні. Медіа стали набагато впливовішими. Я вважаю, що медіа зараз набагато впливовіші музики, від чого мені трохи сумно. На сьогоднішній день, я все ще покладаюся на музику,  щоб отримати інформацію. Я не маю на увазі текст, я про відчуття.

ЗМІ – є дійсно потужним інструментом, якщо вони працюють відповідально. І, на мою думку, найцікавіше в наші дні… журналісти, які лізуть зі шкіри, вгризаються зубами, через нашу політичну ситуацію і те «чим нас годують» - вони мають реальну відповідальність і реальну можливість піднятися і віднайти правду. Говорити правду і вийти із зони комфорту, щоб переконатися, що ми читаємо і чуємо, і маємо вибір. Тому що, правду кажучи, нас розбестили інформацією більшість з якої неправдива.

Я помітив, що коли дивлюсь телебачення, новини та інше, я стаю схожим на зомбі, який дивиться це все. Це приголомшливо. І я думаю: «Якого біса я дивлюся це? Чому я це читаю? Хто міг таке написати? Де першоджерело?». Я читаю автора і починаю з’ясовувати і відстежувати де працює цей журналіст, чи він незалежний, звідки він родом, на кого він працював раніше. Я шукаю джерело, тому що це необхідність, бо, нажаль, я не вірю. Але ви можете довіритись інстинктам. Це все що вам залишається.

Цього ранку я виходив із продуктового магазину і там була дама, яка поралася з сумками.

Я гадаю, вона була індіанкою, у вбранні з покритою головою. І вона подивилася на мене ніби кажучи: "ти збираешся мені допомогти, чи як?". І вона уникала зорового контакту. Звичайно, я допоміг їй. Очевидно я виглядав трохи страхітливо. І вона тільки посміхнулася мені такою посмішкою полегшення... і на мене нахлинуло це жахливе почуття провини і сорому, я навіть не розумію чому. Вона була трохи налякана. І я здогадуюсь, що у багатьх у цьому місті, тай у світі, є це відчуття страху просто зараз.

Я зростав у Лондоні в 70-х, коли IRA був дійсно впливовим і завдавав багато шкоди, і це було в новинах кожен вечір. Лист бомба з'явився у наш час, а тоді використовували це для справи. Так що, я виріс у трохи схожі часи, в епоху Тетчеризму і консерваторів, коли робітничий класс був на другому плані. Зараз дуже схожа атмосфера страху і злобні часи... очевидно, багато людей у країні відчувають це.

Я певен, що ви написали і записали більшу частину альбому задовго до виборів…

Набагато раніше. Ми робили запис під час передвиборчої кампанії. Ми писали під час референдуму щодо виходу Британії із Євросоюзу, коли нарешті були відомі результати. Багато змін, багато подій накшталт «Ви це серйозно?». Але подібне відбувалося по всьому світу, з цією відособленістю: «Я повинен домагтися свого і геть з моєї дороги», з тим що нам розказували протягом років про один відсоток: «Коли ми побачимо крах?». Пісня Poorman саме про це.

Цей альбом є знаменням свого часу. І він є дуже соціальним. Та я не розглядаю пісні у політичному сенсі.

Ви казали у Rolling Stone про те, що не потрібно сприймати пісні у політичному аспекті. Я б хотів запитати, що ви мали на увазі.

Мої слова трохи перекрутили, трішки. Звичайно деякі пісні із Spirit мають політичну тематику у текстах, але я не сприймаю музику з цієї точки зору. Музика дає мені інформацію.

То ж, якщо пісня дає вам якусь інформацію, або спонукає задатися питанням, або переглянути свою позицію, щодо свого відношення до речей довкола, це чудово. Але, у той же час, це музика і вона має вас розважати.

Одже, не обов'язково поділяти месседж пісні, щоб насолоджуватись нею?

Ви може інтерпритувати її, як забажаєте. У альбомі є дуже буквальні пісні. Наприклад, Scum. Було дуже весело співати і записувати її. Чудові вірші. Але, для себе, я тлумачу її як: "Гей набрід, агов збіговисько, що ви взагалі робили для когось?". Я одразу ж прийняв це близько до душі і задав собі те саме питання. Ось як я виконую цю пісню... серйозно, мене це лякає, але це звучить як: "Що я взагалі зробив? І що я роблю зараз? Чи допомагаю я знедоленим довкола мене, в дійсності? Мені дійсно не байдуже?" Я не знаю.

На вашу думку, чи мав би альбом якесь відмінне значення, якби у листопаді все склалося інакше?

Так, звичайно, я вважаю, що мав би. Одразу бісля виходу “Where’s the Revolution”, мені зателефонувало кілька людей : "О! Так ти прихильник Берні?" або "Ця пісня про Трампа?" Ні, я не вважаю що ця пісня була написана про Трампа. Але якщо ви хочете інтерпритувати її у цьому сенсі, вперед, будь ласка. Для мене революція - це перш за все питання. Це може бути питання до себе, або до тих хто вас оточує, або до світу. "Що ми робимо з нашою планетою? Чому ми ігноруемо очевидні зміни, які відвуваються у довкіллі?"  Такого роду речі.

Джон Ленон ставив такі запитання задовго до нас, у піснях Біттлз. Це був сарказм, оскільки, зміни мали відбутися всередині народу, всередині кожного із нас. І з його боку це був сарказм, тому що це відбувалося із ним і він був за мир і любов. Звичайно, це те чого ми усі прагнемо, у душі ми всі хочемо мати ці дві складові. Ми бажаємо жити у злагоді із собою і хочемо щоб нас любили.

Очевидно, що Depeche Mode, продовж багатьох років явно не були політичною группою, але у вас були пісні, які змушували прихильників думати, ніби то ви говорите за них. Мені цікаво, коли вперше у вашій кар'єрі ви відчули: "Ці дітлахи дійсно співставляють себе з нами і відчувають, ніби ми висловлюємо їх думку?"

Що ж, у нас були пісні із політичним забарвленням, такі як “People to People,” у далекому 1984. У 1983 році ми записали альбом Construction Time Again, який був гостро соціальним, навіть майже комуністичним, у деякому сенсі. "Все рахується у великій кількості. Загребущі руки хапають все до чого дотягнуться". Але переведений у поп-формат, привабливий і наспівний, що нам завжди імпонувало і цікавило в роботі. Це не повинно завжди вигладати похмуро і сумно. Іноді, найбільший політичний контекст прихований.

Ви думаєте, що рок або поп музика зобов'язані відображати часи у яких вона створюється?

Я думаю, просто так виходить. Якщо ви робите хороше мистецтво, воно відображає те, що відбувається навколо. Просто за допомогою музики це легше зробити.

Автор: Andrew Unterberger
Джерело: Billboard
Фото: Anton Corbijn
Переклад: Олена ЯКУНІНА

19.03.2017


Комментарии:
написать комментарий

Интервью
Концертные туры
Мероприятия в городах
Новости Depeche Mode
Новости фан-клуба